معرفی وبلاگ
زنده نگه داشتن نام و یاد شهداء کمتر از شهادت نیست. (مقام معظم رهبری)
دسته
لینکهای مرتبط
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 352458
تعداد نوشته ها : 1422
تعداد نظرات : 35
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

جوانان و انقلاب، گذشته، حال، آینده .... 

 

 نقش جوانان در مبارزات مردم ایران و پیروزی انقلاب اسلامی بر هیچکس پوشیده نیست و این قشر همدوش با سایر اقشار مردم در مبارزات شرکت داشتند. جوانانی که دیروز در صف اول مبارزه با رژیم ستم شاهی شرکت داشتند امروز در مسوولیت های مختلف نظام اسلامی مشغول به کار هستند. 

 

 

دهه فجر انقلاب اسلامی، یادآور حماسه ها و رشادت های جوانان در طول تاریخ سرنوشت ساز انقلاب خونبار ایران است که برای به دست آوردن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی جان خود را نثار کردند.

 

نقش جوانان در مبارزات مردم ایران و پیروزی انقلاب اسلامی بر هیچکس پوشیده نیست و این قشر همدوش با سایر اقشار مردم در مبارزات شرکت داشتند.

 

جوانانی که دیروز در صف اول مبارزه با رژیم ستم شاهی شرکت داشتند امروز در مسوولیت های مختلف نظام اسلامی مشغول به کار هستند.

 

قشر فعال و پویای جوان ایرانی، پس از پیروزی انقلاب اسلامی درهمه صحنه های انقلاب حضور یافت و اوج حضورآن در هشت سال دفاع مقدس تجلی یافت.

 

نگاهی به تاریخ انقلاب اسلامی نشان می دهد، هر زمان که به این سرمایه های گرانبها توجه شد، منشاء تحولات عظیم و سرنوشت ساز در کشور شدند.

 

هم اکنون، درخت تناور انقلاب اسلامی با خون جوانان ایران اسلامی، در مقابل انواع توطئه های داخلی و خارجی دشمنان بیمه شده است.

 

به برکت انقلاب اسلامی، زمینه حضور جوانان در همه عرصه های نظام اسلامی فراهم شده است و مشارکت آنان در عرصه های مختلف دستاوردهای گران بهایی برای جمهوری اسلامی در پی داشته است.

 

با گسترش امکانات آموزشی و دانشگاهی در کشور، خیل عظیمی از جوانان وارد مراکز علمی کشور شدند و زمینه تربیت مدیرانی خلاق برای آینده کشور فراهم شده است.

 

در شرایط کنونی، با توجه به اینکه نیمی از جمعیت کشور را جوانان تشکیل می دهند، فراهم کردن زمینه های پرورش فکری و بروز استعدادهای آنان، وظیفه ای ضروری برای جوانان دیروز و مسوولان امروز ایران اسلامی است.

 

جوانان، حامل و مروج ارزشهای دینی انقلاب هستند و نقش مهمی درحفظ و انتقال آنها برعهده دارند.

 

با مرور تاریخ، درمی یابیم، هر زمان که به این سرمایه های گرانبها توجه شده است، جوانان منشاء تحولات عظیم و سرنوشت ساز شده اند.

 

گواه این مطلب، آن است که جوانان با رهبری عالمانه امام خمینی(ره) نقش موثری در روند انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ایفا کردند.

 

درخت تناور انقلاب اسلامی، با خون و عزم راسخ جوانان و نوجوانان که طی این سالها همواره در کنار انقلاب بوده اند، در مقابل انواع توطئه ها محافظت شده است.

 

برکات و دستاوردهایی که در نتیجه رهبری امام راحل، مقام معظم رهبری، تلاش مسوولان و مشارکت جوانان به دست آمده است، موجب شده است که نظام اسلامی به عنوان نظامی مقتدر و الهی در جهان مطرح باشد.

 

خود باوری جوانان نیز رمز پویایی، ماندگاری و اقتدار انقلاب و نظام اسلامی، طی سالیان اخیر بوده است.

 

امام خمینی (ره) با آشنا کردن جوانان با سرچشمه های عرفانی دینی و معنویت در عصر خود باختگی فرهنگی، پرچم استقلال روحی را در دل نسل جوان ایران برافراشتند و امروز، جوانان باید مسیر و حرکت، انقلاب را در چارچوب آنچه که امام راحل ترسیم کردند، بیشتر از اقشار دیگر جامعه مورد توجه قرار دهند.

 

چنانکه می دانیم، ازهمان ابتدای انقلاب، جوانان مخاطبان اصلی پیام های روشنگرانه امام خمینی(ره) به عنوان امید آینده انقلاب برای رهایی از چنگال رژیم ستمشاهی بودند.

 

مشارکت جوانان در تمامی صحنه های انقلاب همچون سازندگی، دفاع در مقابل توطئه های داخلی و خارجی وحضور فعال در انتخابات، بیانگر اعتماد به نفس در جوانان است.

 

جوانان در جریان دفاع مقدس، در مقابل قوای مجهز دشمن که توسط استکبار جهانی حمایت می شد، با سلاح ایمان، ایثار و شهادت ایستادگی کردند و امروز نیز بزرگترین و موثرترین حامیان ولایت فقیه و مقام معظم رهبری جوانان و نوجوانان هستند.

 

   روزنامه صاحب قلم

X